Teemast annab hea kogumi viiteid BBC. Eriti kurioosne mu hiljutise postituse taustal on artiklit illustreeriv pilt, kus testi ID-kaardil naeratav neiu – näotuvastustarvara hirm ja õudus.
A Home Office spokesman said: “When the mouth is open it can make it difficult for facial recognition technology to work effectively.”
Mõni aasta tagasi pidin BBC World Service infoühiskonna riskide ja ohtude debattide seerias osalemiseks juba Eesti Raadiosse (mille ülekandeosakonnalt ülikallis link mu debatti kaasamiseks telliti) peaaegu alalise sissepääsuloa hankima. Blairi valitsuse väljakutse aga karm – riigis, kus kellelegi pole kunagi pähe tulnud, et ta oma isikut peaks kuidagimoodi tõestama on korraga jutt kohustuslikust biomeetrilisi andmeid kandvast isikutunnistusest. Jõupositsioonilt seda vaevalt annab läbi suruda ning laiemat umbusku valitsuse jutu suhtes elukvaliteedi võimalikust paranemisest on kasvatanud ID-kaardi vastane liikumine ja London School of Economicsi uuring, mis väitvat, et valitsuse pakutud 30£ asemel hakkab kaardi kogukulu olema maksumaksjale suurusjärgu kõrgem.