Mulle kirjutas mu kunagine hääl Riigikogust ja saatis alltoodud pöördumise. Ajal, kui ta Riigikogu liige oli, sai temaga vahel mõni sõbralik sõna vahetatud, tervitatud ja eluolu üle räägitud. Oli aktiivne, tegi tööd kahes koosseisus ja minu arvates südamega. Olin oma antud hääle käekäiguga rahul. Oma praeguse esindajaga olem ka rahul – ta sõnavõtud ja viis, kuidas ta oma tööd teeb meeldivad mulle ning kui ta peaks minu poolt antava mandaadi piirkonnas end kunagi üles seadma annan oma hääle talle taaskord heas ja paremas usus kasutada.
Mul on olnud ka oma Riigikogu liikmega suhtlemiseks üks nipp olnud, mida soovitan ka teistel inimestel kasutada. Nimelt olen pärast valimisi “oma” Riigikogu liikmele õnne ja edu soovinud ning talle otse ja ausalt enda tehtud valikut tunnistanud. On küll salajased valimised, kuid otsekontakt on tekitanud vähemalt minus tunde, et saan anda valimistel loetud häältele ka veidi inimnägu juurde. Soovitus mul järgmine – kirjutage Riigikogu liikmele, kes teie hääle sai (või kellele teie antud hääl valimispiirkonnas edasi kandus), tutvustage ennast ning paluge tal 28. augustil Riigikogu istungile osalema minna. Hiljem, vastavalt tema tehtud otsusele siis kas tänage või väljendage oma nördimust. Riigikogu liikmete kontaktaadressid leiate Riigikogu kodulehelt ning kui teil meelest läinud kes just teie hääle sai, siis aitab seda ehk meelde tuletada Vabariigi Valimiskomisjoni veebileht. Mina oma liikmele kirjutasin ja tema vastas juba ka – lubas osalema minna.
28. augustil toimub Riigikogus Vabariigi Presidendi poolt kokku kutsutud erakorraline istung järgmise riigipea valimiseks.
Riigipea valimine on Riigikogu põhiseaduslik õigus ja osavõtt sellest iga Riigikogu liikme kohustus. Hääletamisest kõrvale hoidev erakond või parlamendiliige eirab talle põhiseadusega pandud ülesannet. Et tänaseks on kõik Riigikogus esindatud erakonnad avalikustanud oma presidendikandidaadid, ootame neilt oma seisukoha selget väljaütlemist ka 28. augustil Riigikogus.
Riigikogu saab aga oma kohust täita vaid siis, kui kõik kandidaadid käituvad väärikalt ja on valmis parlamendi ette astuma. Riigikogus kandideerimisest loobumine on umbusaldusavaldus demokraatlikult valitud esindusele, tulevase võimaliku riigipea umbusaldusavaldus Eesti rahvale. Kui kandidaat on valmis ennast üles seadma viimases voorus, peab ta olema valmis kandideerima ka esimeses.
Usume, et 15 aastat pärast iseseisvuse taastamist peame keerama meie riigi arengus uue lehekülje. Eesti vajab riigipead, kes kannab Euroopalikke väärtusi ja on oma tegevuses truu põhiseaduse vaimule.