Sõelusin OECD tööturu ja sotsiaalsektori andmebaase pidi ning sain kinnituse tõdemusele, et immigratsiooni tase Euroopas on püsinud viimase 10 aasta jooksul valdavalt stabiilne, kuid inimeste arust on neid just viimastel aastatel kuidagi “liialt palju saanud” ning möödunud sügisese uurimusse pühjal arvavad inimesed, et immigrante on nende riigist 2-3 korda suurem osa elanikkonnast, kui seda tegelikult on. Kust selline ettekujutus? Meedia? Populistlikud äärmuspoliitikud?
Siin ka paaar illustratiivset pilti Euroopa Liidu riikidesse toimunud inimeste sissevoolust perioodis 1991-2000, kus esimesel pildil on sees ka Saksamaa, Prantsusmaa ning Itaalia, teisel on nad väljas (ja siis paistab ka väiksemate riikide trend paremini silma). Ei ole kahekordistunud muulaste sissevool. Ei ole.
Hommikuse kommentaatori hüpoteeesile, nagu oleks muulaste osakaal elanikkonnast Euroopas kasvanud tänu stabiilse sissevoolu kumulatiivsele koguarvule, ei saanud ma kinnitust. Lisan ka OECD viida, kus aastatel 1995-2002 on muulaste osakaal elanikkonnast Euroopast püsinud stabiilsena või kasvanud pigem protsendipuntide võrra. Erandiks Iirimaa, Portugal ja Hispaania, kus kasv on tõesti olnud mitu protsenti.
Veel täienduseks kommentaaridele – immigratsiooni ja kultuuride konflikti seostele on päris põhjaliku loo pühendanud ka veebruari lõpu Time Europe.