Mida sellises varahommikuses viieminutilises formaadis ikka tõdeda jõuab. Kui, siis ehk markeerida järgmist:
- ühiskonna asjades kaasa rääkimise barjäär on madalam, kui kunagi varem. seda on võimaldanud vaba ligipääs informatsioonile, info edastamise vabadus ning eneseväljenduse vabadus.
- aastaks 2008 on Internet kujunenud maailmas laiemalt ning ka Eestis peamiseks kodanikuaktiivsust ja kaasamõtlemist kandvaks keskkonnaks. Kõrtsis, kirikus, kodus, raadios, televisioonis ja koolis ka räägitakse, kuid kandva mõte sõnastub ning saab edasi kantud Internetis.
- ei ole olemas ega teki ühte veebilehte, arutelufoorumit või portaali, kuhu kõik huvilised kokku tulevad, et erinevatel teemadel sõna võtta. Tehakse, kui vajadus tuleb ja selline keskkond nagu osatakse. Püütakse oma mõtet levitada ja kui õnnestub, siis tulevad inimesed kaasa ning osalevad. Enamasti ei tule, enamasti pole selles süüdi mitte inimesed, kes ei tule algatatuga kaasa vaid need, kes pole oma sõnumit suutnud selgelt väljendada, kelle ideel pole kandvust või kelle suhtes puudub usaldus.
- valitsuse (selle sõna elluviimise vastutust kandvas tähenduses) rolliks ei ole öelda, et kuulda võetakse vaid rahvalt ametlike valimiste käigus mandaadi saanud kogu ja esindajaid. või et – me siin valitsuses võtsime nõuks ühe portaali teha, kus saate meid (valitsust) huvitavates küsimustes oma arvamust välejndada. Valitsuse asi on leida eri keskkondades õhus olevad teemad ning neid laiema arutelu alla võtta. ka selliseid, mille suhtes on teinekord juba otsus langetatud.
- ühiskonnas seni otsustajate ringi kuulunud inimesi ning nend eloodud institutsioone see muidugi häirib ning seda tuleb mõista – ebamugav on kõigiga kõikidel teemadel miliganes sattuda dialoogi. Soov internetis toimuvat alavääristada, pidades seda mingiks arvutitevaheliseks ja häkkerite loodud parademokraatiaks on küll raugemas, kuid endiselt suudavad 15 inimest, kes virtsa valitsushoone ette kallavad või plakatitega manifesteerivad enam tähelepanu ning kaalukust saavutada kui tuhdanded allkirjad Internetis.
- Internetis kasvava osalusdemokraatia, seehulgas ka millegi suhtes seisukohta võtvad ja kaastoetust koguvad keskkonnad peavad muutuma vastutustundlikeks – vastutust tuleb tunda nii oma seisukoha mõistetavuse, toetajatelt saadud mandaadi kui ka selle mandaadiga tulemuste saavutamise suhtes. Vastasel juhul on toetushääled Internetis devalveerumisele määratud.