E-Estonia uudiskirja tarbeks.
MU > Mis teeb Eesti infoühiskonna arenguloo maailma mastaabis eriliseks?
[29.08.12 14:21:40] Linnar Viik:
Eesti eripära seisneb eelkõige kogu ühiskonda ning eri tegevusvaldkondi katva infoühiskonna väljaarendamise kiiruse ja hinna suhtes – oleme kõige odavama investeeringuga ühe elaniku kohta jõudnud kõige kiiremini kõige katvamate infoühiskonna sisuliste rakendusteni. See on hülmanud nii ligipääsu info- ja kommunikatsioonitehnoloogiateni, inimeste teadlikkust ja oskuseid seda tehnoloogiat kasutada ning teenuste kättesaadavust ja kasutatavust
MU > Mis on olnud murdelised hetked Eesti e-ühiskonna kujunemise loos?
[29.08.12 14:26:17] Linnar Viik:
Minu arvates on meil olnud kaks olulisemat murrangulist hetke – esimene oli vahetult pärast taasiseseisvumist, kui tärganud tehnoloogiaid – personaalarvuti ja internet said aktiivselt kasutusse võetud. See oli ka murranduline muurus mõttemaailmas, kus väikese riigi toimimiseks asuti looma ja kasutama kiiresti uudseid tehnilisi lahendusi. Järgmine murranguline hetk oli minu hinangul sajandivahetusel, kui jõuti välja ühiskonda katvate teenusteni, käivitati nii digiallkirja infrastruktuur, hakati realiseerima Tiigrihüppe programmi, avaliku sektori andmevahetuskiht x-tee kui ka hulgaliselt kodanikele suunatud avalikke teenuseid. Olen ka seda meelt, et kolmas murranguline hetk on just praegu – kuidas senitehtut veelgi paremini ühiskonna heaolu ning konkurentsivõime heaks ära kasutada.
MU > Millised on meie peamised õppetunnid muu maailma jaoks, kes soovivad Eestist eeskuju võtta?
[29.08.12 14:28:00] Linnar Viik:
Üks olulisemaid õppetunde – igal riigil on oma tee käia. Infoühiskonna areng ei ole mitte tehnoloogiliselt determineeritud vaid eelkõige sotsiaalsete, kultuuriliste, poliitiliste ning majanduslike huvide koosmõjus toimuv protsess. Äärmiselt oluliseks tuleb aga pidada avatud koostööd, seda ühiskonda läbivalt ning eraettevõtteid ühiskonna arengusse kaasavalt.